Petr Borkovec Herbař k čemusi horšimu
U MOŘE
Píšu mámě: máme se dobře,
na kafe máme, jak se máš?
Dcerám říkám: „To je pisila!
Ta letící sponka s nožkama
dojemně sepjatýma.“ V moři
se nemodlím: hraju si na pisilu,
dojímám se a skřehotám,
tak jak mě delta naučila,
neplavu, zkouším dno, piju,
rvu slávky, močím přes plavky
a - jsem bohům nablízku:
Slunce je tanec na moři,
plavu v čase, barvy v mysli,
ticho mi ukazuje cestu,
dělám si znamínka na zítřek,
žiju a sním a věřím všemu.
PeopleSTAR (0 hodnocení)