
BÁSNIČKY pro vás a vaše blízké
Kdybych neměl hlavu,
asi bych zboural Prahu.
Jenže hlavu mám,
tak jí nezbourám.
Zuby patří každému,
i klukovi mladému.
Aby se tak mohl smát,
své holce i pusu dát.
Bez zubů se těžko žije,
bez nich se i špatně pije.
Se zuby je to vždycky sranda,
ať jsi Lenka, ať jsi Franta.
Koloběžka to věc,
jezdí na ní i pan Švec.
Jezdí na ní do práce,
vydělávat finance.
Když má volno náhodou,
jezdí na ní na výlety.
Jezdí hlavně rovinou,
podél naší chaty.
Když je víkend najednou,
jezdí s ní i na jedno.
Do hospody to m...
Zase je středa,
povídal děda.
Zase je půlka týdne,
právě je poledne a též půlka dne.
Svátek má Saskie,
to je nějaká žena.
Každý den vypije,
dva litry vína.
Já žádnou neznám,
jen fiktivně.
Leda tak poznám,
nějakou na Primě.
...
Koulelo se jablíčko,
koulelo se po zemi.
Slůně ho rozšláplo,
pak s něj štávu vylízalo.
Zas jsem ztratil mobila,
tys ho ale viděla.
Dala sis ho do kapsy,
tam jak máš ty chipsy.
Hledal jsem je třídě,
hledal jsem i v autě.
Tam se našel naštěstí,
to by bylo neštěstí.
Dívce jsem se omluvil,
nabídl ji cigáro.
Vůbec jsem si ...
Jak štvanci za zvěří
ženou se davy lidí.
Ne kvůli žvanci.
Oni věří v sen,
co v dáli vidí.
Peníze, moc a sláva.
To je ta štvaná zvěř.
Bez zákonu a práva.
Kolem je džungle.
Samý keř.
Tak zvedej lokty.
Sekej. Řež!...
Už jich mám šest
a sedmá se mi jeví.
O čem bude?
Zatím nikdo neví.
Snad o vzteku,
co moji duši tíží?
Snad o síle,
které už mi neublíží?
Sám nevím,
o čem mám ještě psát.
Snad o tom,
jak smutku sbohem dát......
Když na kolenou klečím,
sražena čísi ranou,
v krvavém tratolišti,
jako dítě brečím.
Zášť postává stranou
a potměšile piští.
Po tvářích mi kanou
slzy bezmoci.
Tiše do trávy
padá rána za ránou.
Namísto pomoci
s rozběhem kopneš mě d...
TOP autoři v sekci básničky
za poslední měsíc