
BÁSNIČKY pro vás a vaše blízké
Most je zařízení přes řeku,
po něm jezdí auta.
Mám namysli Bechyňku,
silnice se s tratí sbíhá.
Pod mostem tam loďky plují,
na nich milenci se milují.
Doplují až k jedné hospodě,
tam je svět ještě v pohodě.
Tam si smažák dají,
pak v kán...
I.Od neděle do ted,
neměl jsem ani hlad.
Nejed, jsem nespal jsem,
pivíčko nepil jsem.
To není častokrát.
Hladovím,hladovím,
dneska se nasytím.
Hladovím,hladoví,
dneska se nasytím.
Je to totiž moje,
potěšení m...
Sladká Radunko.
Mým životním štěstím
je přízeň Tvá,
která mi lásku
s inspirací dodává.
Když vidím Tvé
něžné líce,
sladce smějící se.
Srdíčko mi radostí
poskočí,
a slzy se mi
hrnou do očí.
Tak mocné je Tvé
kouzlo os...
Koleje se lesknou,
po nichž vlaky jedou.
Vedle nich sníh se třpití,
až mi do očí slunce svítí.
Sněžku,Javor,Klínovec,
to zná každý cizinec.
Ohři,Dyji,Lužnici,
to znaj zase vodáci.
A také lidé co tam žijí,
a z té řeky vodu pijí.
Karlštejn,Radyně, Rabí,
to také krásné hrady.
Loket,Kost a Kokořín,
je tam strašidelné nádvoří.
Švi...
Když jsem vyšel ze školy,
zapomněl jsem na všechny úkoly.
To však není důležité,
nejdřív zajít na té.
Pač je trošku chladno,
na čajík zajít je nutno.
Pomůže ti přemýšleti,
jak ty rovnice počítati.
Pak ti vláček už jede,
máš to přece ko...
Hlava mě bolí,
a já nevím proč ?
Snad to mám od coly,
mám i čirou moč.
To se mi nelíbí,
říká pan Matyáš.
Jestlipak už nějaké,
děvčátko máš ?
Já nemám soudruhu
žádnou dívku,
jenom tu ubohou,
starou mámu.
Ona si nepřeje,...
Dneska v noci pršelo,
všude bláto bylo.
Šel jsem ráno přes lavku,
přes záda měl aktovku.
Všude to tam klouzalo,
skoro mě to položilo.
Neštěstí by bylo,
kdyby se to podařilo.
Musel bych se vrátit zpátky,
převlíct se a vzít si trenky....
Zase mi ujel vlak,
tenhle měsíc už třikrát.
Předtím byla výluka,
musel jsem však utíkat.
Šel jsem déle protože,
počítal jsem se zpožděním.
Poslouchal jsem Mandrage,
to se potom zpozdím.
Na nádraží bylo prázdno,
na návěsti svítílo volno...
TOP autoři v sekci básničky
za poslední měsíc