
BÁSNIČKY pro vás a vaše blízké
Svoboda je pocit volnosti,
když můžeš dělat blbosti.
Když může do hospody choditi,
nebo s holkou do kina jíti.
Košile je oděv společenský,
sukýnky zase nosí ženský.
Muži mají radči šortky,
nachytaj tak hezké holky.
Ten kdo nosí čepici,
hlavu má jak opici.
To neplatí u paních,
co maj studeno v dlaních.
Od Plzně do Budějic,
je tam hodně stanic.
A také jsou tam zastávky,
v dálce rodinné baráky.
Rychlíky a osobáky,
ty si tady užijí.
Ze Strakonic do Babin,
skoro žádný nestaví.
Jenom ranní šedesátka,
je ne jen pro školáka.
Sedm vozů mí...
V neděli je Martina,
to už se kouří z komína.
Proto kupme brigety,
od Novákoj tety.
Ta na ně slevu dává,
nikomu však nedává.
Když však přijdou cikáni,
pistolí se se ohání.
Policisté jsou tam hned,
s cikánama domlouvají.
S tetou to n...
Zapomněl jsem klíče,
musel jsem lézt oknem.
Přidržet se tyče,
a honem balkonem.
V září jsem šel na nástavbu,
myslel že je lehká.
Ted ale nerozumím ničemu,
němčina je těžká.
Učetnictví to také,
snad to nějak zvládnem.
Až pak budou vánoce,
vožerem se rumem.
Rumem přímo od draka,
bude z toho otrava.
Pak z nás zbud...
Jedu takhle na kole,
jedu jedu po stezce.
V pravo je pole,
vlevo stezka pro chodce.
Pak přijde prudký kopec,
cílem je Klínovec.
Pak už jenom z kopečka,
Pozor ! ostrá zatáčka.
Cestička je kamenitá,
zranění se snadno schytá.
Jako jedn...
Dnes je zase pondělí,
krásný je den.
K obědu mám zelí,
zelí jako křen.
K tomu maso z vepře,
je tam i kulička pepře.
A ještě knedlík kynutý,
je to celkem chutný.
Kalorie neřeším,
protože jsem čech.
Když si potom zacvičím,
nebude s...
INTERNET
Dobrou radu beru rád,
dobrá, ta je nad zlato,
tu mi dá jen kamarád,
Gogolu, co já dám za to?
On nikdy nic nežádá,
vždyť má srdce zlaté,
ku pomoci všechno dá,
kdo to je se ptáte?
-oho-
TOP autoři v sekci básničky
za poslední měsíc