Přihlásit se  |  Zaregistrovat
cz Česká republika  / 
dnes má svátek:
Ladislav (70)
Logo

Básničky, básně o lásce, kvalitní poezie | strana 2078

Básničky, básně

BÁSNIČKY pro vás a vaše blízké

Básničky

icon 02.11.2012 icon 2x icon 4110x
Šel jsem jednou se svou milou,
do Nezvěstic na pivo.
Potkal jsem tam Novákovou,
měla klobouk a blůzu černou.

Já jí řikám jak se má,
kde se její mladej potlouká ?
Že nebyl u nás na silvestra,
nebyla tam ani jeho sestra.

Sestra to je moje z...
icon 02.11.2012 icon 1x icon 1538x
Bramboračka chutná je,
když se kuchař nesplete.
Místo hub tam kroupy dá,
to je potom paráda.
icon 02.11.2012 icon 4x icon 1198x
V sobotu zas budu vařit,
budu vařit bramboračku.
Bramboráky budu tvořit,
na plynovém sporáčku.

Česnekem a majoránkou,
musí vonět bramborák.
Někdo má rád třeba s bazalkou,
lidé vaří všelijak.

Trošku šunky nebo salámu,
jako Věrka Zemanů....
icon 02.11.2012 icon 1x icon 1177x
Gulášovka chutná je,
když se kuchař opije.
To pak vaří s radostí,
hrnec klidně upustí.

Upustí ho na podlahu,
celou jeho snahu.
Všechno půjde do kýblu,
pro hosty to bude k jídlu.

Stejně jsou tam lysohlávky,
ty já moc nemusím.
Za to m...
icon 02.11.2012 icon 8x icon 1234x
Dnes je pátek,
zas bude zmatek.
Vlaky budou nacpaný,
holky v nich jsou nádherný.

Znám to z vlaku od Budějic,
když jsem jezdil jako panic.
Průvodčího dělal jsem,
při revizi potil se.

Jednou to byl červen,
jezdil jsem tam týden.
Holek...
icon 02.11.2012 icon 0x icon 1291x
Hrách ten mám nejradči,
k uzenému v hrachové kaši.
Jinak hrách moc nemusím,
to už radči pozřu sníh.

Sníh je studený,
dělá dobře.
Čistí ledviny,
i mé sestře.

Ta ho žere po lopatách,
připadá si jako mladá.
Přitom je jí čtyřicet,
dě...
icon 02.11.2012 icon 2x icon 1182x
Čočku mám rád velice,
děláme ji na Vánoce.
Na Štědrý den k obědu,
děláme i pro dědu.

K tomu voka z vola,
to je vždycky lahoda.

Čočka je i červená,
tu jí Ivča Černá.
Dává jí i k lososu,
to si dává do nosu.
icon 02.11.2012 icon 4x icon 2345x
Fazole ty já mam rád,
když se umí udělat.
Mnohé holky neumí je,
to je potom tragédie.

Fazole to je luštěnina,
takže žádná špatná surovina.
Po nich člověk klíčí,
snadno se vyléčí.

Když mám třeba zácpu,
fazolemi se nacpu.
Pak to ze mě...
icon 02.11.2012 icon 0x icon 1397x
Luštěniny,nejsou ptákoviny.
jsou na všechny rakoviny.
Od střev až po hlavu,
patří mezi zdravou výživu.
1  2 ... 2077  2078  2079 ... 2862  2863
TOP autoři v sekci básničky
za poslední měsíc

MijáJ - TOP Autor | básničky, básně
MijáJ Czech Republic
celkem 63
Dobrodenko - TOP Autor | básničky, básně
Dobrodenko Czech Republic
celkem 31
jirina57 - TOP Autor | básničky, básně
jirina57 Czech Republic
celkem 31
Litarts
Litarts Czech Republic
celkem 21
100Jan
100Jan Czech Republic
celkem 11
majdy
majdy Czech Republic
celkem 10
TOPlist TOPlist
Stránky PeopleLovePeople používají soubory cookie. (Další informace).