
BÁSNIČKY pro vás a vaše blízké
Šel jsem jednou se svou milou,
do Nezvěstic na pivo.
Potkal jsem tam Novákovou,
měla klobouk a blůzu černou.
Já jí řikám jak se má,
kde se její mladej potlouká ?
Že nebyl u nás na silvestra,
nebyla tam ani jeho sestra.
Sestra to je moje z...
Bramboračka chutná je,
když se kuchař nesplete.
Místo hub tam kroupy dá,
to je potom paráda.
V sobotu zas budu vařit,
budu vařit bramboračku.
Bramboráky budu tvořit,
na plynovém sporáčku.
Česnekem a majoránkou,
musí vonět bramborák.
Někdo má rád třeba s bazalkou,
lidé vaří všelijak.
Trošku šunky nebo salámu,
jako Věrka Zemanů....
Gulášovka chutná je,
když se kuchař opije.
To pak vaří s radostí,
hrnec klidně upustí.
Upustí ho na podlahu,
celou jeho snahu.
Všechno půjde do kýblu,
pro hosty to bude k jídlu.
Stejně jsou tam lysohlávky,
ty já moc nemusím.
Za to m...
Dnes je pátek,
zas bude zmatek.
Vlaky budou nacpaný,
holky v nich jsou nádherný.
Znám to z vlaku od Budějic,
když jsem jezdil jako panic.
Průvodčího dělal jsem,
při revizi potil se.
Jednou to byl červen,
jezdil jsem tam týden.
Holek...
Hrách ten mám nejradči,
k uzenému v hrachové kaši.
Jinak hrách moc nemusím,
to už radči pozřu sníh.
Sníh je studený,
dělá dobře.
Čistí ledviny,
i mé sestře.
Ta ho žere po lopatách,
připadá si jako mladá.
Přitom je jí čtyřicet,
dě...
Čočku mám rád velice,
děláme ji na Vánoce.
Na Štědrý den k obědu,
děláme i pro dědu.
K tomu voka z vola,
to je vždycky lahoda.
Čočka je i červená,
tu jí Ivča Černá.
Dává jí i k lososu,
to si dává do nosu.
Fazole ty já mam rád,
když se umí udělat.
Mnohé holky neumí je,
to je potom tragédie.
Fazole to je luštěnina,
takže žádná špatná surovina.
Po nich člověk klíčí,
snadno se vyléčí.
Když mám třeba zácpu,
fazolemi se nacpu.
Pak to ze mě...
Luštěniny,nejsou ptákoviny.
jsou na všechny rakoviny.
Od střev až po hlavu,
patří mezi zdravou výživu.
TOP autoři v sekci básničky
za poslední měsíc