
BÁSNIČKY pro vás a vaše blízké
Mozek je řídící ústrojí,
bez něj člověk ani nestojí.
Nemůže ani přemýšleti,
jak s můžou jmenovat jeho děti.
Mozek to orgán,
který se stále vyvíjí,
musí ho mít dámy,páni,
i když se furt hádají.
Bez něj neni život,
nemá smysl pivo.
Ne...
Srdce pořád pracuje,
i když tělo klidné je.
Pokud srdce nefunguje,
smrt je na místě.
Srdce patří každému,
i dítěti malému.
I pro každého lumpa,
srdce to je krve pumpa.
Srdce patří do těla,
i když uhodí z děla.
Srdce je i symbol lásk...
Byla jedna Tonička,
byla ve vsi holička.
Holila pány muzikanty,
střihala i dirigenty.
Šel jsem kolem hospody,
na harmoniku tam hráli.
Tak jsem vešel dovnitř,
zavřel dveře zevnitř.
Sedl jsem si ke stolu,
tácek vzal si na pivo.
Hostinský mi dává kofolu,
prý je dneska zadarmo.
Vymlaskl jsem jednu kofču,
pak jsem si dal rum...
Šel jsem jen tak z nudy,
kolem staré hájovny.
S sebou jsem měl dudy,
viděl jsem i jeleny.
Měl velké parohy,
už mě bolely nohy.
Naštěstí tam hospůdka byla,
aby si nohu ulevila.
Hospodský byl starý proutník,
na ženský bral vždy proutek....
Koukal jsem jak blázen,
zasněžená zem.
Od soboty dopoledne,
do večera to napadne.
Ráno ledovka jak Brno,
rozbil jsem si koleno.
Nemohl jsem se postavit,
nemohl jsem do hospody jít se bavit.
Musel jsem hned na pohotovost,
ukázat jim ten...
Zase večer bez elektriky,
nemůžu dělat kliky.
Nemůžu si rozsvítit,
s baterkou se nedá žít.
Tma je jak v pytli,
všichni jsme se shodli.
Že když elektrika nejde,
lepší je psát básničky týdne.
Dnes je sváteční den,
zase jsem po tom všem unaven.
Chtělo by to dvě tři hoďky,
a byl bych v pohodě.
Dnes je sváteční den,
a v noci zdál se mi sen.
Že jsem cvičil při těláku,
na žebřinách na háku.
To abych se tam udržel,
abych nebyl oh...
Bolí mě,když muži znásilňují ženy,
bolí mě katastrofy a extrémních teplot změny,
bolí mě dětí srdceryvný pláč,
bolí mě zfetovanej sráč,
bolí mě chudoba a hlad,
bolí mě rozmazlenej a nevychovanej smrad,
bolí mě ponižování a urážky,
bolí mě hloupých l...
TOP autoři v sekci básničky
za poslední měsíc