Přihlásit se  |  Zaregistrovat
cz Česká republika  / 
dnes má svátek:
Ivan (30)
Logo
Když stromy pláčou
<>
icon 23.01.2012 icon 40x icon 4155x
Stromy pláčou, když les se kácí,
i ony duši mají a teď ji ztrácí.
Už mi nezazpívají svoji tichou píseň,
smutno je mi a padá na mně tíseň.

Nejkrásnější stromy k zemi padají,
některé vzdát se nechtějí a spásu hledají.
Ty, co tu zůstaly, oplakávají svoje druhy,
snad jako ve válce - padl každý druhý.

Jak přesmutný pohled je na holé stráně,
co platné je, že lidé tolik bojovali za ně.
Dřív vítr proháněl se v korunách stromů,
dnes smutna jdu cestou a vracím se domů.

Už nemám chuť ani se tam vracet,
mám pocit, že tam i člověk začíná se ztrácet.
Celá dlouhá léta, ten krásný les byl chloubou,
by zase tady byl, je velkou moji touhou.

Že já se už toho nedočkám, dobře vím,
by ale zase voněl kůrou a smolou, přáním je mým.
Snad znovu pro radost mých dětí vyroste,
jen trvat bude dlouhá léta než do těch výšek doroste.

Pak koruny hrdě zas hledět budou dolů,
větvemi kývat a tiše povídat si spolu.
Znovu lidé se budou lesem procházet,
klid a radost v něm opět nacházet.
PeopleSTAR (33 hodnocení)
básničky 3372
citáty 4606
vtipy 3308
zpovědi 0
videa 0
blog 88
povídky 14
Další příspěvky autora
POVZDECH - Vítězslav Nezval
Škoda lesů na špatné knihy, škoda slunce na uschlou větev, škoda lodí ztroskotan...

TOUHA - Vítězslav Nezval
Ó bulváry, ó automobily, jak krásné je pole, v němž zraje obilí! Číst starou kn...

A. S. PUŠKIN
Marně jsem, miláčku, chtěl dále zakrývat znepokojivý chlad v rozčarované duši. O...

TOPlist TOPlist
Stránky PeopleLovePeople používají soubory cookie. (Další informace).