
BÁSNIČKY pro vás a vaše blízké
Svět se hroutí nad hromadou trosek
všechno mizí kdesi v dálce,
já tu stojím a dívám se kdo jsem,
stojím tu zdánlivě v přítomném čase.
Dívám se na ruce, boty, šat
a jenom se tomu divím,
kde to jsem a co měl bych jsi přát,
po čem to vlastn...
Divám se dívám na velkou kouli
sedím tu na hvězdách a mám klid,
hlídám jsi váhu to pro ten pocit,
že už tlustý nechci být.
Jsem teď jak laňka co na louce běhá,
jsem jako žabka co v tůňce jsi kváká,
jsem jako motýl, jak hedvábný svit,
jsem...
Zase bude sobota,
čeká mě zas hospoda.
A tam budu pivo píti,
s Dlaždičkou se baviti.
Pak tam bude Wolfojc Pepa,
to zas bude do názorů trefa.
Kuře,Trykar, Bohouš,
a také Študent Luboš.
V rohu mají Pirnerovic místo,
rezervačku mají pro j...
Myslivost je práce dobrá,
jeho revírem je příroda.
Má na starost les,
s ním běhá čtyřnohý pes.
Ten je chytrý a ví jak,
lišku správě vypátrat.
Pak ji střelit jednou ranou,
liška nehne ani nohou.
Pak uvidí divočáka,
zrada to není nějaká....
Kolem rybníka,
byla Anička.
Házela do vody,
kamínky jen tak z nudy.
Psala dopisy svému milému,
posílala v pet flaštce.
Dostala se ale k hajnému,
co má doma ovce.
Třicítka je linka dlouhá,
jede se s ní hodinu.
Řidič je dneska ouha,
spal prý jenom hodinu.
Jede kolem různých firem,
jede kolem Teplárny.
Má tam dvoje poliklinky,
i Bolevecké rybníky.
Jel jsem jednou třicítkou,
z Borských Polí Teslova,
setkal jsem jsem se s Maruškou,
jménem Kateřina Nováková.
Cestou jsem si povídali,
na cestu se dívali.
Řidič ten jen nadává,
že nedali mu přednost zprava.
U Západočeské univerzity,
by...
Sedím zase na compu,
zhasnutou mám zatím lampu.
Až tma přijde za chvíli,
lampa ta se rozsvítí.
Aby viděl na písmenka,
co jsou psány v sešitě.
Sešit jménem ekonomika,
je tam věta po větě.
Od potřeb až do živnost,
toho je ale dost.
Kd...
Ráno jsem byl u doktora,
změřil mi i tlak.
Stodvacet na sedmdesát,
to jsem neměl dlouho snad.
Ptal se jaké léky používám,
já však žádné nemám.
Nemám ani alergie,
ani tachykardie.
TOP autoři v sekci básničky
za poslední měsíc