
BÁSNIČKY pro vás a vaše blízké
Stalo se to loni v létě,
večer už se schyloval,
ty jsi prstem po mých zádech
ornamenty maloval,
usmíval ses, šeptal tiše
"Jsem rád že tě můžu mít,
že tě můžu líbat, hladit,
že tu můžu s tebou být."
Byly krásné tyhle časy,
plné štěstí, ...
Je rudé, kulaté, sladké jen maličko,
chtěl by ses zakousnout. Zelené jablíčko.
Visí si na stromě, ptáci ho znají,
větříky v korunách vždy si s ním hrají,
děti se snaží naň ze země dosáhnout,
pak ovšem přijdeš ty. Snažíš se zasáhnout.
Náhle však jablíčk...
Odněkud zdáli zaznívá kantiléna,
v šeru pokoje sedím a přemýšlím.
Ve váze pyšná, krásná chryzanténa,
jen těžko může tušit, co zamýšlím.
Co během chvíle člověku projde hlavou,
občas z okna pohlédnu, nic ale nevidím.
Trápí mne myšlenky, jak poznat lá...
|
saruška |
|
Šašek
Když se tahá za šnůru,skáče šašek nahoru.Rozhazuje rukama,vyhazuje nohama jezdí jako na koni,a pak se vám ukloní
Při hodině fyziky,
měli jsme suché jazyky.
Hodina mi přišla dlouhá,
po pivu byla touha.
Pak jsme měli němčinu,
dostali jsme věty.
Já jsem dostal jenom jednu,
do konce hodinu to zvládnu.
Pak jsme při matice,
brali lineární rovnice.
U...
KAM SE PODĚLA?
Kam se láska poděla,
z okna na mne hleděla,
košiličku žádnou neměla
vidím v ní svůdného anděla.
Křidélka se na zádečkách,
jak růžová prdelička třesou,
proč dívčina odemykat spěchá,
proč za sebou odemčeno nechá ?
Mysl...
Sedíš takhle ve škole,
vnímáš učitele.
Co vykládají o literatuře,
o bájích,písních a opeře.
Lyrika,epika, drama,
to ví i moje máma.
Novela, próza, satira,
holka mi o tom vždycky řiká.
Já ale nechápu nic,
snad protože jsem z Vinic....
DĚDEK
Znám jednoho dědka,
všechno je mu tabu,
v životě byl pětka,
za to doma viní bábu.
Uráží své kamarády,
nechápe, co povídají,
pro něj je to důkaz zrady,
když se všichni usmívají
Domov, je mu stará putyka,
u stolu vysedá vžd...
Slza stéká po tváři
ležím na vlhkém polštáři.
Nemůžu zapomenout
na to krásné
co mezi námi bylo.
TOP autoři v sekci básničky
za poslední měsíc